2020-05-29 Enkla Elbolaget

Ny stjärna på Enkla Elbolaget

En till stjärna har nyligen börjat hos oss på Enkla Elbolaget. Gramoz Morina, som kommer att jobba med kundrelationer med allt ifrån att se över elavtal till att vara rådgivare. Gramoz hittar ni på vårt huvudkontor i Ronneby.

- Jag är nyexaminerad från Grit Academy i Malmö där jag studerat B2B-sälj och marknadsföring. Är sedan en tid igång med arbetet på Enkla Elbolaget och det känns bra. Jag tycker det är en trevlig arbetsplats, med goda kollegor. Sen är det roligt att vara med på det enkla, klimatkloka tåget.

Om du fick välja – vilken energipryl skulle du inte klara en dag utan?
- En energipryl? Hmm, mobilen får det bli, klyschigt men ärligt. Klarar mig inte utan den, man har ju allt där.

 

Välkommen Gramoz!

 

Liknande artiklar

Enkla Elbolaget topp tre i SKI 2025 – högt betyg i kundnöjdhet bland svenska elkunder

I årets oberoende kundnöjdhetsmätning hamnar vi bland de tre mest omtyckta elbolagen i Sverige. Vi har haft fina resultat tidigare år, men årets placering visar ännu tydligare hur mycket våra kunder värdesätter enkelhet, trygghet och en service som känns mänsklig.

Elfakturan blir enklare att förstå!

Snart får din elfaktura ett nytt utseende – men allt fungerar precis som vanligt. Vi uppdaterar fakturan för att göra den tydligare, enklare att läsa och lättare att förstå.
Välkommen till
Enkla Elbolaget
Öppet
Ring oss
Idag: 09:00 - 15:00
Lunchstängt: 12:00-13:00